سبزی‌من چه هدفی را دنبال می‌کند؟

تیم اجرایی و موسس سبزی‌من می‌خواهند اولا در عصری که آدم‌ها از کمبود وقت و نرسیدن به امور شکایت دارند، باری از دوش آنها برداشته و این بخش از کار شاید روزانه یا هفتگی شهروندان را برعهده بگیرید تا بتواند این موارد را تحقق بخشد:

  • جلوگیری از اتلاف وقت و رسیدگی به امور مهم‌تر
  • ارسال سفارش مشتریان در کمترین زمان ممکن
  • کاهش ترددهای بی‌مورد شهری و در نتیجه کاهش آلودگی هوا
  • اصلاح الگوی مصرف خانوار (خرید به میزان نیاز و عدم دور ریز محصولاتی که اضافی و زیادی خریداری می‌شوند)
  • توجه به سلامت و درنظرگرفتن جایی برای مصرف ویتامین و فیبر در سبد غذایی خانوار

در نتیجه همه موارد ذکر شده سبزی‌من سعی دارد علاوه بر کمک به اقتصاد و سلامت خانواده، گامی در اصلاح سبک زندگی و صرفه‌جویی در وقت و انرژی بردارد.

       درباره ما

یکی از خاصیت‌های زندگی در عصر تکنولوژی، خریدهای اینترنتی است؛ نحوه‌ای از خرید که در آن از اتلاف وقت، ماندن در ترافیک، آزردگی از آلودگی هوا و… خبری نیست. این نحوه از «سبک زندگی» را «تکنولوژی» بر زندگی ما تحمیل کرد تا بتوانیم زمان بیشتری را به امور مفیدتر زندگی اختصاص دهیم.

سبزی‌ از کجا اینترنتی شد؟

تا همین چند وقت پیش، نه سالها و حتی ماه‌‌های دور، تنها راه برای خریدن سبزیجات تازه،‌ رفتن اول وقت به بازارهای میوه و تره‌بار، و تازه این اول ماجرا بود! بعد از آن، بخش پاک کردن و شستن و ضدعفونی کردن شروع می‌شد. اما فقط داستان به همین جا ختم نمی‌شود…

«زمان» و کمبود وقت، یکی از فاکتورهای مهمی بود که باعث ایجاد جرقه سبزی اینترنتی شد! از این رو گروهی از دوستان گرد هم آمدند و نتیجه هم‌فکری آنها این شد که می‌بینید.

میوه و صیفی‌جات هم اینترنتی شدند!

گرچه در سبزی‌من از ابتدا فقط قرار بود عرضه سبزیجات، اینترنتی باشد؛ اما چندی پس از آغاز فروش اینترنتی سبزی، شهروندان تهرانی درخواست کردند که فقط به سبزی اکتفا نکنیم و دیگر محصولات تره‌باری را نیز به سبد کالای تره‌بار اینترنتی اضافه کنیم.

چه محصولاتی در سبزی‌من عرضه می‌شوند؟

در حال حاضر انواع سبزیجات اعم از سبزیجات برگی تازه و آماده مصرف، سبزیجات تازه و خردشده، سبزیجات خشک و معطر و سبزیجات مدیترانه‌ای در سبزی‌من عرضه می‌شوند. علاوه بر دسته سبزیجات، انواع میوه، اعم از میوه‌های فصلی و فرنگی و همچنین انواع صیفی‌جات، عسل، روغن زیتون، ترشی و… نیز در تره‌بار عرضه می‌شوند.