کلم ، سبزی برگ‌دار خوشمزه

کلم ، سبزی برگ‌دار خوشمزه

در دنیا و به خصوص ایران افرادی زیادی عادت دارند در کنار وعده‌های غذایی‌شان سالاد نیز میل کنند. گذشته از اینکه افرادی که گیاهخوار هستند، علاقه‌شون به سبزیجات بیشتر از دیگران است، خیلی از افراد نیز حضور و نقش سالاد را به عنوان یک وعده غذایی جدی می‌گیرند. اما درباره یکی از اجزای سالاد که هم معروف است و هم خواص زیادی دارد، معمولاً کمتر صحبت می‌شود. در این مقاله قرار است با کلم آشنا ‌شویم.

این سبزی برگ‌دار خوشمزه و جذاب، در سراسر جهان در پخت غذا و تهیه سالاد استفاده زیادی می‌شود. کلم انواع مختلفی دارد، از جمله: کلم سفید و بنفش، کلم بروکلی، کلم کیل، کلم بروکسل و …

این سبزی یک خوراکی کم کالری محسوب می‌شود که مصرف آن خطر ابتلا به بیماری‌ها را کاهش می‌دهد. بیماری‌هایی نظیر چاقی، دیابت و برخی از بیماری‌های قلبی با مصرف کلم کاهش پیدا می‌کند. هم‌چنین وجود ویتامین ث در کلم، سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می‌کند و خواص آنتی‌اکسیدانی این سبزی برگ‌دار خوشمزه، در بهبود سلامتی نقشی مهم دارد.

برای مصرف کلم روش‌های متنوعی وجود دارد. می‌توانید کلم‌ها را خرد یا اسلایس کنید و با چاشنی‌های مختلف انواع سالاد‌های خوشمزه را آماده کنید. هم‌چنین می‌توانید آن را آب‌پز کرده و از طعم این سبزی در سوپ لذت ببرید. روش‌های مصرف کلم محدود نیستند و شما با هر روشی می‌توانید از این سبزی خوشمزه و پرخاصیت بیشترین بهره را بدست آورید. شما می‌توانید برای خرید آنلاین انواع کلم و سبزیجات متنوع به وبسایت تره‌بار اینترنتی سبزی‌من مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

WhatsApp پشتیبانی در واتس اپ